Przejdź do głównej zawartości

Chustonoszenie - warsztaty i konsultacje


Nazywam się Ola Górska.
Jestem Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi i doświadczoną w noszeniu mamą trójki dzieci.

Moja przygoda z noszeniem rozpoczęła się prawie 7 lat temu, kiedy urodził się mój Syn. Pamiętam do dziś nasze pierwsze wiązania, niepewność, ostrożne próby i obawy, czy wiążemy się prawidłowo. Na szczęście, im więcej się nosiliśmy, tym bardziej nas to wciągało, poznawaliśmy innych chustujących rodziców, później zrodziła się idea założenia gliwickiego Klubu Kangura... i wtedy pomyślałam, że chcę nabyć kompetencji do tego, by uczyć wiązania innych rodziców. 

Postanowiłam zostać Doradcą Noszenia. 


W styczniu 2012 roku ukończyłam kurs podstawowy w szkole ClauWi, następnie kurs zaawansowany, który otworzył przede mną możliwość uzyskania Certyfikatu, i tak, od kwietnia 2015 roku, jestem oficjalnie Certyfikowanym Doradcą Noszenia ClauWi. 

W międzyczasie bardzo wiele się nauczyłam, poznałam wielu fantastycznych rodziców i ich dzieci, nosiłam po kolei swoje dwie córki i zrozumiałam, że choć wiązań jest zaledwie kilka, to każde dziecko jest inne i każde wymaga indywidualnego podejścia.  

Mogę śmiało powiedzieć, że kocham to co robię :-) Uwielbiam widok rodziców, którzy, z początku niepewnie biorą do rąk 4 metry materiału, by po chwili przytulić swoje dziecko, czasem zadziwione, a najczęściej powoli zasypiające spokojnie wtulone w mamę lub tatę...

Chętnie podzielę się swoją wiedzą i wciąż rosnącym doświadczeniem, dlatego zapraszam na:

  • konsultacje indywidualne
  • spotkania informacyjno-doradcze
  • warsztaty chustowe w małych grupach

Konsultacje indywidualne:
Spotkania indywidualne z rodzicami, w czasie których uczę wiązać chustę w spokojnych, domowych warunkach, w rytmie dostosowanym do dziecka i rodziców. Konsultacje mogą odbywać się w domu klienta lub zapraszam do siebie. Mile widziani są oboje rodzice. To również okazja i przestrzeń do rozmowy i rozwiewania wątpliwości.
Czas trwania: 2-2,5 godziny


Spotkania informacyjno-doradcze:
To otwarte spotkania dla większych grup. Na takich spotkaniach odpowiadam na pytania i rozwiewam wątpliwości, choćby takie jak:
chusta czy nosidło? chusta tkana czy wiązana? czy rodzaj wiązania ma znaczenie? od kiedy można nosić dziecko w chuście? dlaczego niektórzy odradzają noszenie dzieci w chuście? czy dziecko się za bardzo nie przyzwyczai? i wiele innych.
Czas trwania: 1,5 - 2 godziny


Warsztaty chustowe (Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Bytom i okolice):
W czasie warsztatów powiem słów kilka o małych i dużych kręgosłupach oraz nauczę wiązać tak, by małym i dużym było wygodnie i bezpiecznie. Warsztaty przewidziane są dla małych grup (5-6 osobowych).
Czas trwania: 3 godziny

Zapraszam do współpracy:
Szkoły rodzenia / Kluby Maluszka / Kawiarnie rodzinne

Chętnie zorganizuję warsztaty lub spotkania w miastach: Gliwice, Bytom, Chorzów, Ruda Śląska, Katowice, Zabrze, Piekary Śląskie, Tarnowskie Góry oraz innych miastach na Śląsku.

Konsultacje z dojazdem do klienta również na terenie Śląska: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Ruda Śląska, Chorzów, do miast poza Gliwicami dojadę ze zwrotem kosztów podróży.

Chętnie odpowiem na pytania: ale.gorska@gmail.com
tel.: 514347098

Popularne posty z tego bloga

Nie jesteśmy grupą docelową Slot Art Festival.

Kolejny Slot za nami. Dzieciaki, jak zwykle zachwycone, rodzice, jak zwykle, zmęczeni i szczęśliwi, że dali radę ogarnąć czeladkę i coś z tej imprezy uszczknąć dla siebie. Slot nam zawsze funduje mieszankę emocji: radość z przygody spania pod namiotem i wyzwania związane z polowymi sanitariatami, radocha z przebywania ze znajomymi i zmęczenie dziecięcą wrzawą, przyjemność bywania na koncertach, wykładach, filmach, teatrach i kłopoty z niedoborem snu :-) Jednak nic, ale to absolutnie nic, nie przebije slotowej atmosfery. Przez te pięć dni zawsze czujemy się w Lubiążu jak u siebie, co roku odwiedzamy stałe punkty programu i za każdym razem odkrywamy coś nowego. Ja w tym roku (po siedmiu wizytach na festiwalu!) odkryłam scenę teatralną, nareszcie! Nigdy nie mogłam do niej dotrzeć, tym razem, jak już dotarłam, trudno było ją opuścić ;-) Zdałam sobie, w międzyczasie sprawę, że kiedy piszę o Slocie na blogu, czy na facebooku, mówię o nim w kontekście warsztatów chustowych

Od kiedy można nosić dziecko w chuście?

Na to pytanie są dwie odpowiedzi. Pierwsza dotyczy gotowości dziecka, a ono jest gotowe do noszenia od chwili narodzin. Ludzki noworodek jest noszeniakiem, mógłby więc, z brzucha mamy przenieść się, jak kangur do torby, wprost do chusty. Ważna jest jeszcze jednak odpowiedź na drugie, powiązane pytanie: od kiedy gotowy jest rodzic? Tutaj musimy pamiętać, że pojawienie się  noworodka to baaaardzo poważna życiowa rewolucja, która wszystko wywraca do góry nogami i zmusza do nauczenia się miliona nowych rzeczy. Często zwykła kąpiel, czy zmiana pieluchy, to nie lada wyzwanie, a poprawne zawiązanie chusty wymaga jednak trochę cierpliwości i koncentracji uwagi. Dlatego najwłaściwszą odpowiedzią na pytanie o to od kiedy można nosić dziecko w chuście jest: od kiedy rodzice są gotowi nauczyć się wiązać. Dziecko jest gotowe do noszenia od urodzenia, oczywiście pod warunkiem prawidłowo dobranej chusty, wiązania i prawidłowego wykonania tegoż. Pamiętajmy jednak o tym, że nie warto czekać z pi

Od kiedy nosidło? Czyli o tym, dlaczego zachęcam do noszenia dziecka, które samodzielnie nie siedzi, tylko w chuście.

Na marcowym Klubie Kangura w Gliwicach  gościliśmy właścicielkę sklepu gomama.pl, która pokazała nam szeroki przegląd nosideł ergonomicznych*. Przy okazji rozwinęła się dykusja, w której pojawiały się odwieczne pytania o to czy "wolno", czy "nie wolno" nosić w nosidle zanim dziecko usiądzie. Chciałam więc powiedzieć, że wolno. Wolno, moi drodzy, prawie wszystko. Nikt Wam nie zabrania nosić dziecka w czym tylko chcecie. Nie zapłacicie mandatu za używanie nosidła czy nawet "wisiadła" dla noworodka. Nie istnieją żadne przepisy tego zakazujące, a wręcz producenci  będą Wam wmawiać, że ich nosidła są idealne dla maluchów już od urodzenia, nawet Wam wcisną specjalną wkładkę, żeby tylko przekonać do zakupu. Decyzja należy do Was. Pamiętajmy tylko, że taką decyzję warto podjąć w oparciu o fakty. Fakty są takie, że w nosidle dziecko siedzi, Ty decydujesz, czy chcesz sadzać swoje dziecko, zanim będzie ono gotowe. Kiedy jest gotowe? Wtedy, kiedy dokona tego